Apžvalga

Kaip žinote, saulės šviesoje yra ultravioletinės (UV) šviesos, kuri turi spinduliuotės savybių ir kenkia jūsų odai Šiuos spindulius galime suskirstyti į tris pagrindines kategorijas:
  • UVA – A tipo ultravioletinė spinduliuotė
  • UVB – B tipo ultravioletinė spinduliuotė
  • UVC – C tipo ultravioletinė spinduliuotė
Kiekvienas spindulių tipas veikia jūsų odą skirtingai ir gali turėti skaudžių pasekmių, jei neapsaugosite savęs. ranka, rodanti į viršų saulės šešėlis ant rankų rankas į viršų

Šiame straipsnyje trumpai aptarsime UV spinduliuotės pobūdį, kaip ji kenkia jūsų odai ir apsaugos priemones, kurių galite imtis.

Kas yra UV šviesa?

Paprasčiau tariant, UV spinduliuotė yra elektromagnetinės energijos forma, skleidžiama iš natūralių (pvz., saulės spindulių) ir dirbtinių šaltinių (pvz., tablečių, televizorių ekranų). Iki šiol saulė yra galingiausias UV šviesos šaltinis, kilęs iš nesibaigiančių branduolių sintezės reakcijų. Kiekvienas spindulių tipas veikia jūsų odą skirtingai ir gali turėti skaudžių pasekmių, jei neapsaugosite savęs.

Priklausomai nuo bangos ilgio, mes galime suskirstyti juos į UVA, UVB ir UVC.

Pasak mokslininkų, iki 95% UV spinduliuotės, kuri pasiekia žemę, yra UVA dėl savo ilgo bangos ilgio. UVB sudaro likusią spinduliuotę. Įdomu tai, kad trumpos UVC bangos neleidžia jam pasiekti žemės, o tai pasisekė, nes šie spinduliai turi labai didelę energiją. 0 % Uva 0 % Uvb 0 % UVC (UVC)

UV šviesos padaryta žala

Nors UVC pirmiausia skleidžia saulė, rauginimo lovos ir rauginimo lempos daugiausia skleidžia UVA spinduliuotę, kuri gali siekti iki 12 kartų daugiau saulės spindulių. Deja, tiek UVA, tiek UVB kenkia odai, nes sukelia genetines mutacijas ląstelių DNR. Dar kartą, ir kadangi UVA turi ilgesnius bangų ilgius, ji linkusi pasiekti gilesnius odos sluoksnius (pvz., Derma), kurie pažeidžia ląsteles ir sukelia raukšles. Kita vertus, UVB nusodina nudegimus saulėje, pažeisdamas epidermį (t. y. paviršių odos sluoksnį). Laikui bėgant šie pažeidimai gali pasiekti negrįžta tašką, kai normalios odos ląstelės virsta vėžiu. Dauguma žmonių nežino, kad odos rudavimas po saulės spindulių poveikio (t. y. rauginimo) yra organizmo atsakas, siekiant sumažinti UV spinduliuotės žalą. Kitaip tariant, oda gamina melaniną (odos pigmentą), kad sumažintų UV spinduliuotės kiekį, kuris prasiskverbia į gilesnius sluoksnius. Dėl šios priežasties asmenys, turintys tamsesnę odą, yra mažiau linkę į komplikacijas.

ASMENYS, TURINTYS TAMSESNĘ ODĄ, YRA MAŽIAU LINKĘ Į ODOS KOMPLIKACIJAS

ASMENYS, TURINTYS TAMSESNĘ ODĄ, YRA MAŽIAU LINKĘ Į ODOS KOMPLIKACIJAS

Kai šis procesas neapsaugo odos, kyla daugybė problemų, įskaitant nudegimus saulėje ir odos vėžį.

UV poveikio ignoravimo pasekmės

Deja, atrodo, kad žmonės ignoruoja žalingą UV spinduliuotės poveikį, nepriklausomai nuo įspėjimų apie sveikatą ir švietimo kampanijų. 2012 m. ligų kontrolės ir prevencijos centrų (CDC) atliktoje apklausoje mokslininkai nustatė, kad 50,1% visų 18–29 metų suaugusiųjų pranešė apie saulės sukeltas odos sąlygas, tokias kaip nudegimai saulėje. Iš šių suaugusiųjų kaukaziečiai turėjo daugiausia dažnio. Turint omenyje šią statistiką, patalpų rauginimo populiarumas visai nebuvo paveiktas. Tiesą sakant, viename tyrime pažymėta, kad 35% suaugusiųjų pranešė, kad praėjusiais metais buvo veikiami patalpų rauginimo. Stulbinančiai mokslininkai apskaičiavo, kad vien tik rauginimo lovos kasmet gali pridėti 10 000 melanomos atvejų.

Pastaba: melanoma yra piktybinis tipo odos vėžys, kuris sukels maždaug 6850 mirčių vien TIK JAV šiais metais.

Kas yra UPF?

UPF reiškia ultravioletinės apsaugos faktorių, kuris yra matavimas, naudojamas saulės apsauginių audinių efektyvumui įvertinti. Kitaip tariant, šis parametras leidžia prognozuoti UV spinduliuotės kiekį, kuris įsiskverbia į audinį ir pasiekia odą. Apskritai UPF reitingas svyruoja nuo 15 iki 50, priklausomai nuo drabužių apsaugos lygio. Kuo aukštesnis įvertinimas, tuo geriau drabužių elementas blokuoja UV spinduliuotę. Pavyzdžiui, 50 blokų UPF 49/50 UV spindulių, o tai reiškia apie 98% atvykstančių sijų. Pagal Odos vėžio fondo rekomendacijos antspaudas, audinys turi turėti ne mažiau kaip 30 UPF apsaugoti odą nuo žalingos UV spinduliuotės.

Kas yra SPF?

SPF numeris paprastai reiškia trukmę, reikalingą odai paraudti, kai ji yra veikiama saulės, kai dėvi apsaugos nuo saulės priemones. Oda su apsauga nuo saulės (SPF +30) užtruks 30 kartų ilgiau, palyginti su apsaugos nuo saulės nedėvėjimo. Apskritai, 30 blokų 97% UVB spindulių SPF nuo pataikyti į odą, o 50 blokų SPF apie 98% spinduliuotės. Nors šis skirtumas gali atrodyti nereikšmingas, spindulių, pataikamų į odą, skaičius yra stulbinamai mažesnis, kai SPF yra net šiek tiek didesnis. Deja, kai žmonės naudoja apsaugos nuo saulės priemones su aukštu SPF, jie linkę gauti klaidingą saugumo jausmą, kuris sukelia daugiau odos pažeidimų, nugalėdamas apsaugos nuo saulės tikslą. Pagal Odos vėžio fondo antspaudas rekomendaciją, apsaugos nuo saulės turi būti ne mažiau kaip 30 SPF (atsparus vandeniui), siekiant apsaugoti odą nuo kenksmingos UV spinduliuotės.

Kaip UPF apsaugo jus nuo UV šviesos

Kaip jau minėta, UPF sumažina prasiskverbiančių UV spindulių skaičių, o tai apsaugo nuo odos ląstelių genetinių mutacijų proceso.

Paprasčiau tariant, šie audiniai veiks kaip skydas, atspindintis UV spinduliuotę ir apsaugantis dermą.

SPF vs UPF

SPF VS UPF

Nors UPF apskaičiavo, kad apsauginiai audiniai suteikia, apsaugos nuo saulės koeficientas (SPF) visų pirma reiškia apsaugines apsaugos nuo saulės savybes. SPF nuo UPF skiriasi šiais būdais:
    • Išmatuotas parametras UPF matuoja UV spinduliuotės kiekį, kuris įsiskverbia į audinį, kad pasiektų odą. SPF matuoja laiką, kurio reikia, kad oda paraudusi saulės spindulių poveikio metu.
    • UV spinduliuotės tipas UPF apskaito UVA ir UVB skaičiuojant reitingą. SPF sudaro tik UVB, nebent jis pažymėtas kaip plataus spektro.

Pranešimas apie išsinešimą

UV spinduliuotė yra pagrindinė odos vėžio priežastis visame pasaulyje. Labiausiai jautrūs grupės plėtoti UV susijusių odos sąlygos yra tie, kurie sąžiningai odai, nes nėra pakankamai melanino atspindėti spinduliuotę. Galite paskaityti daugiau apie su saule susijusį senėjimą ir faktus apie tai, kaip saulės poveikis gali sukelti matomus senėjimo požymius, kuriuos gali būti sunku arba neįmanoma pakeisti. Tikimės, kad šis straipsnis sugebėjo nušviesti, kaip svarbu žinoti apie UV spinduliuotę, žalą, kurią ji gali sukelti, ir kaip apsisaugoti. Jei vis dar turite klausimų ar rūpesčių, nedvejodami pasidalinkite savo mintimis žemiau esančioje komentarų skiltyje arba susisiekite su mumis spustelėdami šią nuorodą (SAY HELLO).